Vážení priatelia, milí rodičia a ich najlepšie ratolesti,

Bábkové divadlo v Žiline sa rozhodlo privítať novú 73. divadelnú sezónu hneď dvoma premiérami,  ale i reprízami už obľúbených inscenácií BDŽ v novom šate.

22. septembra 2023 o 18.00 hod. Vás pozývame na obnovenú premiéru inscenácie Kozliatka v réžii Mateja Trubana. Porozprávame Vám príbeh o tom, že na dvere neklope vždy len šťastíčko, ale aj všivaví zákeráci… „Otvoriť či neotvoriť – to je otázka!“ Inscenáciu Vám zahrajú naši výborní kolegovia: Anna Homolka-Čitbajová a Ján Demko a na dôvažok získate skvelý recept na radosť, vtip a trošku toho šťastíčka. Inscenácia je venovaná deťom a ich rodičom od 3 rokov.

Nechceme sa síce chváliť, ale naša inscenácia Filemon alebo OzlomKŔŔK domov v réžii Kataríny Aulitisovej sa predstaví 1. októbra na medzinárodnom festivale Spectaculo Interesse v Ostrave.

Od 12. septembra sme začali skúšať novú inscenáciu DOMYSLI. Ako vzniká nápad? Kde máme uložené všetky spomienky? Je možné si zapamätať všetko na svete? Odpovede na tieto, ale aj mnoho ďalších otázok ukrývajú izby v tajuplnom dome plnom svetiel, káblov, zvukov a tých najbláznivejších stvorení. Stačí otvoriť jedny z dvier a nechať sa vtiahnuť dnu! Inscenácia DoMysli je určená divákom od 8 rokov. Realizáciu inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Tvorcami tohto mimoriadne zaujímavého a múdreho titulu je medzinárodný tím : Mathias Baresel, Frieda Gawenda, Daria Gosteva, Josef Havelka a Frithjof Gawenda, dramaturgiu zabezpečuje Hana Launerová. V inscenácii sa predstavia nové posily hereckého súboru BDŽ – Martin Frank, Ondrej Gajdoš a aj stálica hereckého súboru Jan Homolka. Premiéra inscenácie sa uskutoční 6. októbra o 18.00 h.

V októbri Vás poteší zaujímavé predstavenie o živote na Antarktíde v réžii Jakuba Maximova a dnes už kultová inscenácia Škaredé káčatko v réžii Šimona Spišáka o tom, že aj v inakosti môže byť krása.

Termíny organizovaných i verejných predstavení inscenácií nájdete na www.bdz.sk alebo na fb stránke divadla.

Bližšie info o programe na november a december v BDŽ Vám predstavíme už čoskoro.

 

Mgr. art. Veronika Gabčíková

umelecká šéfka BDŽ