nedeľa 14.08.2022
Čas:14:00
workshop pre deti s výtvarníčkou Miriam Horňákovou

Miriam Horňáková je výtvarníčka, zaujímajúca sa o bábkové i autorské divadlo. Obľubuje street-art, ktorý miestami pretavuje do scénografií. Na konte má mnoho spoluprác so slovenskými i chorvátskymi profesionálnymi divadlami. Taktiež tvorí ako knižná ilustrátorka.

Workshop plný pohybu! Hýbať sa budú nielen nožnice, ale i postavičky, ktoré si s Miriam vyrobíme. Tvoriť sa bude z kartónu, ale i látok. A našim postavičkám sa budú hýbať nielen ruky a nohy, ale možno i hlavy! Spolu si naše plošné pohyblivé bábky nakĺbujeme a pripravíme na rozcvičku.
Vek: 6+ s doprovodom
Miesto konania: foyer BDŽ
_________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie KoloBEH vody (3+), ktoré v záhrade BDŽ odohrá Divadlo Na hojdačke.

(viac o predstavení)
Vstupenky
nedeľa 14.08.2022
Čas:16:00
Kvapka Medarda putuje svetom vo veľkých vodných pretekoch. Je veľká favoritka na víťazstvo. Cestou postupne príde na to, že pomoc živým tvorom je dôležitejšia, než prvenstvo v súťaži. A tak umýva, polieva kvety, poháňa vodný mlyn, uhasí nielen smäd ale aj požiar. Síce nakoniec vodné preteky nevyhrá, ale cennejšia než všetky kovy, je medaila za pomoc druhým. Koho z ríše rastlín a zvierat na stretne? Uvidíte v našom veselom predstavení s pesničkami.

Dĺžka predstavenia je 40 minút
Pre deti od 3 rokov.

Námet: Mária Skalová
Scenár, réžia: Lucia Lasičková
Textová úprava: Lukáš Jurko, Róbert Máťuš, Michal Legíň
Dramaturgia a produkcia: Michal Legíň
Scénografia a výroba: Miriam Horňáková
Hudba: Lukáš Cintula
Hrajú: Veronika Karolína Peštová, Michal Legíň

(viac o predstavení)
Vstupenky
nedeľa 21.08.2022
Čas:14:00
workshop pre deti s výtvarníčkou Petrou Lukovics

Petra Lukovics je výtvarníčka známa najmä ako ilustrátorka detských kníh, spolupracuje s časopisom Slniečko a s mnohými slovenskými i zahraničnými knižnými vydavateľstvami.

Aby sme sa na predstavenie správne naladili, pripravíme si spolu s ilustrátorkou Petrou bláznivé doplnky v štýle rozprávkového baroka. Parochne, veľké goliere, vejáre či iné dobové módne doplnky typické pre toto obdobie, si vyrobíme z rôzneho kreatívneho materiálu a sami sa tak staneme súčasťou predstavenia. Nepôjdeme predsa holí, ako ten cisár z rozprávky!
Vek: 6+ s doprovodom
Miesto konania: foyer BDŽ
________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie Cisárove nové šaty (3+), ktoré v záhrade BDŽ odohrá Nové divadlo.

(viac o predstavení)
Vstupenky
nedeľa 21.08.2022
Čas:16:00
Inscenácia Cisárove nové šaty má podtitul baroková crazy komédia pre deti od troch rokov. Prečo baroková? Nuž preto, lebo priamo na javisku vyrástla replika barokového divadla so všetkým, čo k tomu patrí. Prečo crazy? Nuž, čo môže byť viac crazy, ako keď sa pomiešajú Andersenove rozprávky a ich hlavní hrdinovia zachraňujú, alebo nivočia svojich rozprávkových kolegov? A prečo komédia? Pretože Šimon Spišák, režisér inscenácie, dokáže humor, vtip, láskavosť a ľudskosť „vydolovať“ aj z tej najsmutnejšej témy. A ešte čosi! Je to inscenácia, ktorá s deťmi hovorí ich rečou a deti jej naozaj rozumejú.

Pre deti od 3 rokov.

Dramatizácia: Šimon Spišák a kolektív
Koncept: Šimon Spišák a Veronika Gabčíková
Autor veršovaných textov: Miloš Kusenda
Dramaturgia: Veronika Gabčíková
Scéna a kostýmy: Karel Czech
Hudba: výber
Réžia: Šimon Spišák
Hrajú: Lucia Korená, Ľuba Dušaničová, Miloš Kusenda, Agáta Spišáková/ Andrea Ballayová

(viac o predstavení)
Vstupenky