Kata dcéra kata

Každé mesto má svoje tajomstvá, príbehy a legendy. Hovoria o nich pamätníci, rozprávajú ich rozprávači, a mnohé sú zapísané aj v mestských archívoch. Viažu sa k rôznym miestam mesta – k budovám, hradbám, námestiam, katakombám alebo úzkym uličkám. Svoje legendy má aj mesto Žilina. Tie, ktoré hovoria o žilinskom katovi sa stali inšpiráciou pre pouličné divadlo s názvom Kata dcéra kata.

Príbeh sa motá okolo zákerného kastelána z Budatínskeho zámku, ktorý si robí zálusk na slúžku radného pána. Tá však miluje mladého kováča. Kastelán sa chce krásnej slúžky zmocniť za každú cenu, preto sa všemožne snaží prekaziť ich lásku. Niť príbehu nás zavedie až na popravisko, ktorému vládne mestský kat. Aj vďaka nemu sa nakoniec podarí rozťať uzol zamotaného príbehu ľudskej lásky, vášne a závisti.

Inscenácia v réžii Jakuba Nvotu opäť prináša na slovenské námestia a ulice komédiu plnú humoru, paródie a vtipu, ktorá zaručene pobaví široké vrstvy divákov.

Scenár a réžia: Jakub Nvota
Dramaturgia: Peter Palik
Scéna a kostýmy: Miro Daubrava, Jaro Daubrava
Hudba: Peter Vaňouček

Hrajú: Ján Demko, Anna Homolka - Čitbajová, Braňo Bačo, Bibiana Tarasovičová, Jana Eliášová, Martin Frank, Peter Vaňouček a.h., Štefan Špirec a.h.

Premiéra - 17. 11. 2012 o 18:00 v Bábkovom divadle Žilina

Lokálna žilinská fraška pre mladých od 12 rokov

Dĺžka predstavenia: 80 minút

Hrajú:


Ján Demko
Anna Homolka – Čitbajová
Bibiana Tarasovičová