Jún klope na dvere a my vám musíme oznámiť krásnu správu!
Znovu sme sa zapojili do projektu Víkendu otvorených parkov a záhrad, ktorý pred pár rokmi vzišiel z francúzskej iniciatívy „Rendez-vous aux jardins“. Minulý rok ste nás prekvapili svojou hojnou účasťou, čo nás úprimne teší. Divadelná záhrada vo vnútrobloku je jeden skvelý priestor plný života a svojpomocne i s pomocou súkromných sponzorov sa ju usilujeme rok čo rok zveľaďovať.
V sobotu, 3. júna sme si pre vás v tejto malej džungli pripravili nasledujúci program: o 10:00 sa bude konať posledná Sobota s rozprávkou; herci a herečky z BDŽ vám prečítajú ukážku z knižky. Následne prejdeme k vyhodnoteniu tých, ktorí nás počas divadelnej sezóny navštevovali. Tu však nekončíme – v záhrade budete môcť zostať spolu s nami, urobíme si spoločný piknik! Podávame kávičku, limonádu i drobné občerstvenie. Prineste si so sebou desiatu, deti, starých rodičov i priateľov, deky i vankúšiky vám zapožičiame. Sobotné doobedie pod našimi starými jabloňami a slivkami je na nezaplatenie, verte nám.
Je dosť pravdepodobné, že o 11:30 vás z leňošenia vytrhne podozrivo vyzerajúca, chlpatá dvojica a bude vám chcieť zahrať svoje predstavenie Bájky. Áno, tie povestné a vtipné Bájky, ktoré vznikli v rámci Bábkača v záhrade. Ich pozvanie neodmietnite, ešte sa urazia. Sú to totiž riadne zvery!
*Vstupné na podujatie Víkend otvorených parkov a záhrad je dobrovoľné.
**Mnohých z vás ešte vždy mätie, že divadlo má nejakú záhradu. Nuž áno a veruže nie je nikde na kraji sveta, ale rovno za budovou divadla. Príďte k nám a naši pracovníci vás tam ochotne odprevadia.
***V prípade nepriaznivého počasia sa bude konať iba Sobota s rozprávkou a vyhodnotením v priestore foyer divadla.
Tešíme sa na neobyčajný čas strávený s vami!

Matej Truban, dramaturg divadla