Lovci duchov

Vilko žije sám so svojou mamou na sídlisku v podhorskom mestečku. S jediným kamarátom trávi dni pozeraním starých filmov a hraním sa na akčných hrdinov. Jedného dňa sa v okolitých lesoch zjaví Svetlonos a vystraší starenku, ktorá sa vybrala na hríby. Starosta mestečka zavedie zákaz vychádzania a k ceste do hory postaví strážnikov, aby Svetlonosa vyhnali. To však Vilkovi a jeho kamarátovi z neďalekej rómskej osady nezabráni, aby sa v noci vydali Svetlonosa uloviť. Podarí sa im zachrániť Aničku, ktorá sa večer vracia cez les domov a stanú sa z nich naozajstní hrdinovia. Starosta chlapcom ponúkne spoluprácu, aj keď sa to Vilkovej mame vôbec nepáči.
Počas nočného stráženia mestečka však Vilko zistí, že pod rúškom noci mizne drevo z lesov, a že Svetlonos nie je zďaleka tá najhoršia mátoha, ktorá na ľudí z mestečka v okolitých lesoch číha. Podarí sa Vilkovi odhaliť celú záhadu a zachrániť tak obyvateľov mestečka pred inými duchmi a mátohami?
Inscenácia, nielen o boji so strachom, hry Petra Gärtnera, ktorú napísal výsostne pre žilinských bábkarov, a v réžii jedinečného Gejzu Dezorza.

Scenár : Peter Gärtner
Námet a spolupráca na scenári : Gejza Dezorz
Dramaturgia: Matej Truban a.h.
Hudba: Pavol Hubinák, Pavol Bartovic
Texty piesní : Lucia Ditte
Scéna, kostýmy, bábky: Von Dubravay
Projekcie : Gejza Dezorz, Von Dubravay
Réžia: Gejza Dezorz

Hrajú: Matej Valašík, Jan Homolka, Juliána Hamranová, Michal Németh, Jana Eliášová, Bibiana Tarasovičová

Premiéra - 3. mája 2019 o 18:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina.

Inscenácia pre deti od 6 rokov

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Hrajú:


Jan Homolka
Bibiana Tarasovičová