Milé diváčky, milí diváci

nadišiel čas sviatočný a s každou zažatou sviečkou na adventom venci sme čoraz viac bližšie k Štedrému dňu. Možno ste sa sami zamysleli, že tohtoročné vianočné darčeky budú v porovnaní s minulými rokmi v čomsi iné.
My v bábkači takéto darčeky dostávame predčasne a spočívajú v možnosti stále sa bezpečne stretnúť a odohrať pre vás predstavenia z nášho repertoáru. Keďže chceme toto „privilégium“ využiť čo najviac, do začiatku Vianoc uvedieme na javisku divadla ešte dve reprízy kultovej inscenácie Perinaba, ktorá sa vašej obľube teší už 11 rokov. Predstavenia budete mať možnosť uvidieť ešte 16. decembra o 18.00 a 20. decembra o 16.00. Lístky na obe predstavenia sú stále dostupné na portáli predpredaj.zoznam.sk. Kvôli dodržiavaniu bezpečnosti vás zároveň upozorňujeme, že kapacita miest v hľadisku je znížená o polovicu; počet dostupných lístkov na predstavenia sa preto môže minúť skôr, ako ste boli doteraz zvyknutí.
Spomínajúc darčeky nemôžeme opomenúť ani tie, ktoré sa pred pár dňami objavili pod stromčekom v našom foyer. Sú nimi čerstvé výtlačky publikácie, mapujúcej 70 rokov histórie nášho bábkača. Publikáciu Bábkové divadlo Žilina: Sedemdesiat rokov profesionálnej činnosti od autorky Idy Hledíkovej vám bližšie predstaví riaditeľ divadla Peter Tabaček už 16.12. po predstavení Perinbaba. PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ MESTOM ŽILINA.

Príďte si s nami užiť vianočnú atmosféru v Bábkovom divadle Žilina.
Tešíme sa na vašu návštevu

Matej Truban
dramaturg BDŽ