Vzhľadom na nešťastné udalosti na Stanici Žilina-Záriečie sme museli časť plánovaných predstavení presunúť do priestorov Mestského divadla a Domu Odborov. Viac informácií nájdete na: http://www.babkovazilina.sk/

Šiesty ročník festivalu slovenských profesionálnych bábkových divadiel – Bábková Žilina 2019 – Živý festival predstaví výber najpozoruhodnejších inscenácií z hľadiska témy či formy, ktoré sa urodili v slovenských profesionálnych bábkových divadlách za ostatné dve divadelné sezóny.

Už teraz sa môžete tešiť na 14 bábkových produkcií kamenných i agentúrnych bábkových divadiel, vrátane špeciálnych hostí ako Teatro Tatro či Divadlo Alfa ( Plzeň, ČR), ďalej študentov Katedry bábkarskej tvorby VŠMU a výnimočný sprievodný program plný prekvapení i noviniek – pochod bábkarov a bábok mestom Žilina, prehliadky stálej expozície Bábkového divadla Žilina a prezentáciu monografie o J. Mokošovi a Esejí o bábkovom divadle v Rosenfeldovom paláci, koncerty inšpiratívnych umelcov – Chiki liki tu-a, Juliány Hamranovej a Erika Žigmunda či regionálnej ľudovej muziky a vyhlásenie výsledkov Artúr 2019 ( súťaž pôvodných dramatických textov pre deti a mládež).

Bábková Žilina 2019 – Živý festival sa koná pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a primátora mesta Žilina Petra Fiabáneho. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.