Smelý Zajko

Poznáte to veľmi dobre: Jedného dňa vás vystrčia z pohodlia detskej izby, dvere sa zatvoria a vy ste vydaní napospas osudu. Trochu drsné, všakže? Presne takto sa ale začínajú niektoré rozprávky; a Smelý Zajko nie je výnimkou. Putovanie neznámym svetom a spoznávanie cudzieho je neľahká činnosť; tu vás nečakane prepadne akýsi nenásytný tvor a brúsi si na vás zubiská, tam sa zase valíte z kopca a nazdávate sa, že je všetkým dňom koniec. Ak sa však rozhodnete vytrvať a nevzdať sa, vaše úsilie možno prinesie svoje ovocie. Smelý Zajko svoj osud skúsil osedlať ako divokého koňa, a teraz na ňom cvála v ústrety svojej budúcnosti. Príďte sa na vlastné oči presvedčiť, ako hravo a ľahko sa dokáže stať človek hrdinom a premôcť svojho najväčšieho nepriateľa- vlastný strach.
Pre deti od troch rokov.

Inscenácia Smelý Zajko v Bábkovom divadle Žilina je prvým uvedením adaptácie známeho titulu od J.C.Hronského na doskách profesionálneho bábkového divadla na Slovensku.

Adaptácia a réžia: Matej Truban

Dramaturgia: Mário Drgoňa a.h.

Scénografia a bábky: Michaela Zajačková

Hudba: Martin Geišberg

Hrajú: Bibiana Tarasovičová, Branislav Bačo, Jan Homolka, Jana Eliášová a.h.

Premiéra: 28. 5. 2021 o 18:00 hod. v Bábkovom divadle Žilina.

Inscenácia pre deti od 3 rokov
Dĺžka predstavenia: 55 minút

Inscenácia vznikla ako absolventský projekt študentov Katedry bábkarskej tvorby na Vysokej škole múzických umení v Bratislave.

Hrajú:


Bibiana Tarasovičová
Jan Homolka