S Bábkovým divadlom Žilina bude aj v roku 2020 skutočne rozprávkovo!

A to už v mesiaci január.

Okrem obľúbených Sobôt s rozprávkou – hravého čítania a tvorivých dielní pre najmenších opäť v spolupráci s Artforum, najlepším kníhkupectvom v Žiline, zavíta do BDŽ populárna Perinbaba, ktorá malých i veľkých zasype láskou a samozrejme aj snehom. (Veríme, že tým inšpiruje aj naše počasie, ktoré nás konečne poteší poriadnou snehovou nádielkou). Ďalej Vás a Vaše ratolesti čaká plyšový hrdina Filemon, ktorý svojím dojemným a zároveň veľmi veselým hľadaním naozajstného domova istotne pohladí na duši a zaručene pošteklí Vaše bránice. A to i v rámci cyklu Večerné stredy pre dospelých a ich deti. A na konci mesiaca svojím čistým srdcom a poriadnou dávkou humoru zase všetkých očarí naše Škaredé káčatko.

Srdečne pozývame!

A taktiež Vám zo srdca prajeme, aby sa Vám plnili sny. A aby ste sa, nielen s nami, cítili rozprávkovo po celý rok!

Vaše Bábkové divadlo Žilina

 

PS 1: žilinskí bábkari začnú už od januára, v rámci Roku slovenského divadla, skúšať jedinečný titul Neprebudený, z pera výnimočného zakladateľa modernej slovenskej prózy Martina Kukučína, v réžii jedného z najvýraznejších a najpozoruhodnejších slovenských bábkarských režisérov – Mariána Pecka.

 

PS 2: rok 2020 so sebou prinesie aj jednu menej príjemnú zmenu – sme nútení o kúsok zvýšiť vstupné na naše verejné produkcie. Dlhé roky sme bojovali a nereflektovali zvyšujúce sa náklady na prevádzku do ceny lístka. Veríme, že nové jednotné vstupné 5 eur na diváka je ešte stále veľmi atraktívne. Ďakujeme za pochopenie a dúfame, že nám zostanete verní.

 

 

Mgr. art. Petra Tvrdá, dramaturgička BDŽ