Othello alebo Škrtič Benátsky

Príbeh Othella z pera Williama Shakepeara sa preslávil po celom svete. Hlavný hrdina je čestný, odvážny, cnostný, nevšíma si zákerné problémy a intrigy, ktoré ho obklopujú. Othellove spoločenské úspechy a šťastie nedávajú spávať jeho priateľovi Jagovi. Problémy prepuknú najmä po tom, keď Othello urazí Jagovu márnomyseľnosť a nedostatočne ho spoločensky odmení. Cesty oboch kamarátov sa nadobro rozídu. Jago sa stáva úhlavným Othellovým nepriateľom. Vedie proti nemu skrytý a zákerný boj. Othella zmanipuluje a vyvolá v ňom slepú žiarlivosť, ktorú nedokáže ovládať a útočí voči sebe, najbližším...

Režisér Jakub Nvota sa dal nahovoriť, tragédiu trochu prepísal a v Žiline nedávno uzrelo svetlo námestia predstavenie Othello alebo škrtič benátsky. Zrazu je ťažšie rozpoznať, či je Othello obeťou Jagovej zloby. A či Jago patrí k najväčším zlosynom v histórii svetovej dramatickej literatúry. Tragédia prekvapí komickým koncom.

Autor: William Shakespeare
Scenár a réžia: Jakub Nvota
Hudba: Andrej Kalinka
Scénografia: Nataša Janíková

Hrajú: Jozef Abafi, Ján Demko, Jana Eliášová, Barbora Juríčková, Jan Homolka, Bibiana Tarasovičová, Milada Filipčíková a.h., Jakub Nvota a.h., Peter Vaňouček a.h.

Premiéra - 15. 6. 2007

Inscenácia pre mladých od 12 rokov

Dĺžka predstavenia: 60 minút

Projekt bol realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR

Hrajú:


Ján Demko
Jan Homolka
Barbora Juríčková
Bibiana Tarasovičová