Milé diváčky, milí diváci,

aj v októbri sme pre vás v Bábkovom divadle Žilina pripravili pestrý program, preplnený vašimi favoritmi.
Už prvú sobotu v mesiaci sa môžete tešiť na Sobotu s rozprávkou – hravé čítanie a tvorivé dielne pre deti od 3 rokov, ktoré v divadle pripravujeme v spolupráci s kníhkupectvom Artforum Žilina.
V programe sa už tískajú malí-veľkí hrdinovia a čím je október bližšie, tým viac sa bijú o slovo!

Iste sa z času na čas zamyslíte, kde je váš domov. Nuž teda, príďte sa zamyslieť so žabiakom Filemonom a prežite s ním dobrodružnú cestu plnú vtipných a nečakaných momentov.  V prípade októbra strácate nárok na výhovorky, že v čase našich predstavení pracujete. V BDŽ totiž hráme každú stredu večer, okrem iného aj našu najnovšiu inscenáciu pre mládež s názvom Neprebudený.

Taktiež k nám zavíta hosť Lukáš Latinák, ktorý vás so svojim poctivým humorom prevedie tajomstvami literatúry v predstavení Tatranský poetický biftek. Októbrové ochladenie a žltnúce listy prinášajú splín, aj preto sa môže niekomu jeseň zdať pochmúrna. Presne tak sa cíti naša Trafená hus, ktorá zároveň uzatvára program na tento kalendárny mesiac. Za zatvorenými dverami popri predstaveniach začíname pracovať na príprave nového výpravného titulu Pinokio v réžii Gejzu Dezorza.
O tom však až v novembri!

Tešíme sa na vás!

Matej Truban
dramaturg BDŽ