Milé diváčky, milí diváci,
predstavujeme vám program na mesiac november! Vmestili sa doň reprízy našej zelenej novinky, ktorú však vzápätí vystrieda ďalšia. Stretneme sa taktiež v noci, teda na Noci divadiel, ktorú v bábkači organizujeme spoločne s Divadelným ústavom. Ráčte!
Zelená krajina v réžii Martina Geišberga je poetickou inscenáciou pre malých i veľkých. Pútavým spôsobom upriamuje pozornosť na otázky dnešných dní. S ľahkosťou vypovedá o starobe, o spomalení a strachu z odchádzania do večnosti. Priestor sa zapĺňa klíčiacimi tvormi, vietor nebolí a neštípe; Zelená krajina je odpoveďou na jesennú melanchóliu a pozýva vás oddýchnuť si a zastaviť sa na ceste.
Brány bábkača sa následne na krátky čas uzatvoria, aby mohla v sále vyrásť nová inscenácia. Režisér vašich obľúbených titulov Zvedavý sloník či Perinbaba, Peter Palik, pripravuje spolu s inscenačným tímom novú, autorskú inscenáciu. Tentokrát vám rozpovieme príbeh o detskej duši, ktorá sa borí s malými-veľkými trápeniami. Zvádzať súboj s časom či zloduchmi, to je známa pesnička. Ako však dopadne stretnutie s vlastným smútkom alebo pocitmi? Vydajte sa s nami prebádať nespoznané vnútro človeka. Premiéra inscenácie Hlava-nehlava sa uskutoční v piatok, 19. novembra o 18.00 hod. Jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Ďaleko však neodchádzajte- už 20. novembra bude noc všetkých divadiel! Noc divadiel je európske podujatie prezentujúce divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať, zapájať sa do diania, alebo sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom po celú noc. My vás pozývame do našej obývačky. Že ste si u nás žiadnu nevšimli? Možno ste ju len prehliadli!
Naďalej pozývame do divadla všetky zamestnankyne a zamestnancov nemocníc, policajných i hasičských staníc ale i zdravotníckych zariadení. Darujeme vám voľné vstupenky na naše predstavenia a to až do konca roka 2021. Viac informácií o rezervácii vstupeniek sa dozviete na našom webe, www.bdz.sk.
Pripomíname, že pri vstupe do divadla vám okrem lístka, skontrolujeme aj doklad o kompletnom očkovaní. Deti do 12 rokov majú vstup do divadla bez obmedzení. Prosíme vás, aby ste mali v budove divadla nasadený ochranný respirátor.
Ďakujeme vám za pochopenie a srdečne sa tešíme na vaše návštevy v Bábkovom divadle Žilina.

3. novembra o 18.00                      Zelená krajina, Sála BDŽ,
7. novembra o 16.00                      Zelená krajina, Sála BDŽ
19. novembra o 18.00                    Hlava- nehlava (premiéra) Sála BDŽ
20. novembra od 16.00                 Noc divadiel, Sála BDŽ
20. novembra o 18.00                   Hlava- nehlava, Sála BDŽ
28. novembra o 16.00                   Hlava-nehlava, Sála BDŽ