November v BDŽ 

Milí diváci,

kde inde sa počas novembra príjemnejšie zahriať ako v žilinskom bábkači?

Smelo vstúpte, v nedeľu 5. 11. 2023 o 16:00 h sa na Vás teší Smelý zajko (áno, ten Smelý zajko, ktorého si rodičia pamätajú ešte zo školských lavíc)! Príďte sa na vlastné oči a uši presvedčiť, ako hravo a ľahko sa dokáže človek stať hrdinom a ako dokáže premôcť najväčšieho nepriateľa – vlastný strach. Inscenácia je vhodná pre deti od troch rokov.

V nedeľu 12. 11. 2023 navštívime Zelenú krajinu. A to dokonca dvakrát – o 14:00 a 16:00 h. Táto očarujúca Krajina, ktorá je autorským „výtvorom“ režiséra a hudobníka Martina Geišberga, Vám s láskou a nehou priblíži tému staroby, strachu z odchádzania a dotkne sa aj otázok životného prostredia. Najmenších divákov potešia pestrofarebné motýle, svetielkujúce medúzy či obrovský žralok grónsky. Inscenácia je vhodná pre deti od 2 rokov.

Tretia nedeľa v mesiaci sa bude niesť na vlne menom Robinson.ka, v réžii výnimočného zoskupenia Odivo. Vyplávame presne 19. 11. 2023 o 14:00 h. Ak by sa však niekto z Vás – moreplavcov od 5 rokov nestihol nalodiť na našu (vzducho)loď, môže tak urobiť v ten istý deň aj o 16:00 h. Objavme spolu neznámy ostrov, tajuplný odkaz, pocit osamelosti či odvahu prekročiť hranice vlastného ostrova…

Posledná novembrová nedeľa, 26. 11. 2023 o 14:00 h a 16:00 h, bude patriť repertoárovej novinke, v réžii medzinárodného bábkového súboru KHWOSHCH. Ich inscenácia DoMysli nás zavedie priamo do mysle osemročného chlapca menom Tomi, kde zistíme, ako fungujú sny či pocity, kde vzniká strach, ako sa s ním popasovať, ale i to, kde bývajú naše spomienky… Inscenácia je určená pre všetkých mysliteľov od 8 rokov.

Radosť z divadla prinesieme v novembri aj stovkám detí a ich pedagógom v rámci organizovaných dopoludňajších predstavení. A program s názvom Podoby chudoby, ktorý sa uskutoční 4. 11. 2023 o 17:00 h v sále BDŽ, pri príležitosti 5. výročia vzniku Klubu autentického folklóru Hojana, Vás zaručene pohladí na duši.

Vážení priatelia, srdečne pozývame a tešíme sa na stretnutie!

PS: Viac na www.bdz.sk

PS2: Vstupenky na jednotlivé predstavenia si zakúpite aj cez predpredaj.sk

 

Mgr. art. Petra Tvrdá, dramaturgička BDŽ