Milé diváčky, milí diváci.

Najkratší mesiac v roku sa končí. Radi vás v bábkači privítame aj v marci, na reprízach obľúbených klasík, ale aj na premiére novej inscenácie!

V úvode prvého jarného mesiaca môžete vplávať do hlbín čudesných vôd s Rybou Rohatou. Vraj, ako môže byť ryba rohatá? Nuž, to by ste najskôr museli ísť po žltej značke až k bystrému potoku, a dobre sa poobzerať naokolo. Na tejto ceste vás budeme sprevádzať už v nedeľu, 6. marca o 16.00. Predstavenie je určené deťom od troch rokov a zaoberá sa témou znečistenia vôd tuhým i plastovým odpadom a následne jeho recykláciou.

V mesiaci marec vás zároveň pozývame na premiéru novej inscenácie. Na doskách bábkača ožijú Dejiny Európy. Inscenácia mapuje dôležité míľniky, ktoré poznamenali vývoj európskych spoločenstiev až po ich dnešnú podobu. Výrazne pritom pracuje s asociatívnym vyobrazovaním príbehov a symbolmi. Dejiny Európy sú určené diváčkam a divákom od 11 rokov a sprostredkúvajú im komplexný prehľad o vývoji dejín, pričom ich pozývajú k všeobecnému záujmu o históriu, s cieľom spoznať ich vlastné hodnoty a ideály. Premiéra sa bude konať 18. marca o 18.00. Realizáciu inscenácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ako aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku. Srdečne pozývame!

V nedeľu 27. marca o 16.00 pre vás odohráme predstavenie Škaredé káčatko, príbeh plný hravosti a humoru pre deti od štyroch rokov, na motívy slávneho rozprávkara Hansa CH. Andersena.

Ako iste viete, známe i neznáme príbehy vznikli v mysliach ľudí. Tí zapísali príbehy na papier a vznikla kniha. A keďže marec je mesiacom všetkých kníh, knižiek a knižočiek, nezabudnite ho osláviť čítaním. Prajeme vám pokojné dni prežité v zdraví.

Tešíme sa na stretnutie s vami.

Váš bábkač