Milé diváčky a milí diváci,
pozdravujeme vás z Bábkového divadla Žilina. S radosťou vám predstavujeme program na mesiac marec. Tešiť sa môžete na reprízy klasík, no samozrejme nebude chýbať ani najčerstvejší prírastok; divadelná encyklopédia A ako Antarktída.
Dňa 1. marca reprízujeme inscenáciu Tracyho tiger v réžii Kataríny Aulitisovej. Inscenácia Tracyho tiger, ktorá vznikla adaptáciou kultovej knihy od amerického spisovateľa Williama Saroyana, je o hľadaní tigra v každom z nás. Každý z nás má svojho tigra. Niektorí spiaceho, iní hrozivo vrčiaceho. Tiger jedných pradie, iných cerí zuby. Inscenácia je vhodná pre mladých od 12 rokov.
Keďže sa pohybujeme v čase jarných prázdnin, v programe sme sa tiež rozhodli uviesť verejné predstavenia A ako Antarktída v réžii Jakuba Maksymova a to v piatok, 3. marca o 10:00 hod. Ďalšie predstavenie uvádzame v nedeľu, 5. marca v klasickom hracom čase o 16:00 hod.
V bábkači sa bude následne konať Divadelná Žilina – regionálna prehliadka detskej dramatickej tvorivosti, divadla mladých a dospelých a prehliadka recitačných kolektívov. Mladým herečkám a hercom prajeme na doskách nášho divadla veľa zdaru!
V dňoch 11. a 25. marca sa môžete tešiť na Sobotu s rozprávkou. Formát podujatia vám je už isto dobre známy. Knižky pre Soboty s rozprávkou pre vás každý druhý týždeň vyberáme v Artfore Žilina – najlepšom kníhkupectve v meste. Nezabudnite, čítame vždy o 10:00 hod.
Tigre a tučniakov vystrieda 12. marca o 16:00 hod. Smelý Zajko v réžii Mateja Trubana. V nasledujúcom týždni zároveň započne nový skúšobný proces autorského projektu Robinson:ka, ktorý pripraví na javisku bábkača medzinárodne oceňovaný tandem divadelného zoskupenia Odivo.
A 19. marca o 16:00 hod. pozývame na našu najväčšiu súčasnú klasiku, či lepšie povedané kultovku. Je ňou vaša obľúbená inscenácia Zvedavý sloník, ktorú odohráme aj v nasledujúcu nedeľu, 26. marca.
Lístky na predstavenia si zakúpite online na webe predpredaj.sk. Pre informovanosť o konkrétnych predstaveniach z repertoáru odporúčame navštíviť web bdz.sk.
Tešíme sa na vašu návštevu v bábkači.

Matej Truban, dramaturg BDŽ