Jar sa pomaly ale iste začína prebúdzať a dáva pomalé zbohom zime. V divadle sme sa jej teda rozhodli pomôcť a prebudíme s ňou ako aj novú premiéru, tak aj staršie a úspešné tituly. Nenechajte sa preto uspať jarnou únavou a smelo k nám vstúpte!

Prvého marca zavíta do divadla známy hosť- Divadlo Piki s rozprávkou O deviatich mesiačikoch. Dozviete sa v ňom, že všetky bábätká – francúzske aj anglické, bohaté aj chudobné, biele aj čierne prichádzajú na svet úplne rovnako.  Ale skôr než sa tak stane, musia prežiť v mamičkinom brušku deväť veselých, dobrodružných, ale niekedy aj nebezpečných mesiacov.

Pýtate sa, ako tráviť nudné, sobotné doobedie? S kníhkupectvom Artforum sme našli jednoduchú odpoveď: Sobota s rozprávkou, ktorej súčasťou je už tradične hravé čítanie literatúry pre deti a tvorivé dielne.
Obleky a róby z plesov ešte nezatvárajte do skrine – v divadle uvedieme novú premiéru adaptácie najznámejšej novely Martina Kukučína – Neprebudený. Vystúpi v nej takmer celý ansámbel Bábkového divadla Žilina v réžii uznávaného režiséra, Mariána Pecka. Na prípravách novej inscenácie poctivo pracujeme dňom aj nocou vďaka Fondu na podporu umenia. Premiéra sa bude konať 13. marca o 18.00 hod. Predstavenie je vhodné pre mládež od 14 rokov.

Jarnej únave určite odolajú duchovia a mátohy. Našou úlohou ich bude do jedného pochytať. Stane sa tak počas repríz kultového, marionetového thrilleru Lovci Duchov v réžii známeho Gejzu Dezorza. Pre deti od 6 rokov.

Na sklonku marca budeme navyše v divadle hostiť súťaž Detská divadelná Žilina 2020 – regionálne kolo postupovej súťaže detskej dramatickej tvorivosti, divadla dospelých hrajúcich pre deti a divadla mladých.

Na svoje si teda prídu milovníci klasiky, ale aj rozprávok s modernejším charakterom.

Prijmite naše pozvanie na pestrý a bohatý program v Bábkovom divadle Žilina. Dverami sa vmestia malí aj veľkí. Tešíme sa na stretnutia s vami!

Bc. Matej Truban DiS. art., dramaturg