Drahí diváci,

divadlo je láska, pre niektorých dokonca na prvý pohľad. Zažite ju spolu s nami (nielen) počas mája!

Prvá a druhá májová nedeľa bude patriť Snehulienke a 7 trpaslíkom, ktorí sú trochu iní. Radi sa totiž zahrajú, trebárs aj na Snehulienku. Inak, vedeli ste, že v divadle nesmrteľného Shakespeara hrali ženské postavy muži? Na tento neobyčajný divadelný zážitok – 5. a 12. 5. 2024 o 16:00 hod. – srdečne pozývame všetkých od 7 rokov.

V nedeľu 19. 5. 2024 o 16:00 hod zaklope na dvere do našej divadelnej záhrady nezvaný hosť. V sivom kožuchu… Áno, tušíte správne, reč je o vlkovi. „Otvoriť či neotvoriť?“ – znie otázka našich Kozliatok. Capko a mamička Kozička pozývajú všetky deťúrence od 3 rokov nielen na rukolový šalátik…

Poslednú májovú nedeľu sa môžete tešiť na dojemné, ale i smiešne predstavenie o Škaredom káčatku, ktoré odohráme 26. 5. 2024 o 16:00 hod, taktiež v krásnych priestoroch rozkvitnutej divadelnej záhrady. Odporúčame všetkým káčatkám a labutiam od 4 rokov.

Obľúbené Sobotné divadlenie, tvorivé dopoludnie s hercami a herečkami z nášho bábkača, bude tentokrát patriť klasickej rozprávke O troch prasiatkach. Konkrétne 18. 5. 2024 o 10:00 hod. A poponáhľajte sa, na divadlenie je potrebné sa registrovať (kapacita je totiž obmedzená). Projekt je realizovaný neziskovou organizáciou Za oponou v spolupráci s Bábkovým divadlom Žilina. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, za čo srdečne ďakujeme!

A ešte čerešnička na záver – pre mládež a dospelých. Už v stredu 15. mája 2024 o 19:00 hod k nám zavíta fantastické Túlavé divadlo so svojím novým dielom Žltého kanárika, v réžii Jakuba Nvotu. Tento výnimočný politický kabaret zaručene rozosmeje všetkých od 15 rokov! A nezabudnite, na politike sa dá aj zasmiať.

Viac na www.bdz.sk. Tešíme sa na Vás!

PS1: V máji potešíme aj niekoľko stoviek detí a ich pedagógov v rámci organizovaných predstavení, z čoho máme veľkú radosť!

PS2: Veľkú radosť máme taktiež zo skúšobného procesu autorskej inscenácie Súhvezdie, ktorá vzniká na motívy kníh Židia v Žiline, Židia v Žiline: Osobnosti od Petra Frankla a Polia spomienok od Šloma Breznitza. Premiéra inscenácie v réžii Mateja Trubana, ktorá sa dotýka tragédie židovskej komunity, ako aj hľadania ľudskosti, Vás čaká už 14. júna 2024 o 18:00 hod. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Mgr. art. Petra Tvrdá, dramaturgička BDŽ