Milé diváčky a milí diváci!

V posledných týždňoch a mesiacoch ste možno zaregistrovali veľké množstvo oznamov, ktoré jedného dňa platili, druhého dňa zase nie. Nech je to ako chce, verme, že tento oznam z bábkača sa dočká svojej právoplatnosti:
Mesiac jún má svojho predskokana. V našom bábkači je ním Smelý Zajko, ktorý sa na vás už netrpezlivo chystá 28. mája o 18.00. Ak vám teda chýbali slávnostné okamihy premiér, máte ideálnu príležitosť oprášiť šaty a saká, nahodiť sa do gala a vydať sa na dobrodružnú cestu s našim malým, ušatým hrdinom!

Z repertoára ďalej vyberáme vaše obľúbené inscenácie, ktoré budete mať možnosť v mesiaci jún zhliadnuť nielen na doskách bábkača: Filemon alebo OzlomKŔŔK domov v réžii Kataríny Aulitisovej dokonca v snahe nájsť svoj domov prekročí hranice a predstaví sa českým diváčkam a divákom na prestížnom medzinárodnom festivale Mateřinka v Liberci. Držte mu palce, aby trafil domov, pretože v našom bábkači vám o svojej strastiplnej ceste povie už v nedeľu 20. júna.

Aby toho nebolo málo, rozhodli sme sa tiež oživiť inscenácie, ktoré vznikli vlani počas letného projektu Bábkač v záhrade. Inscenácie Bájky a O kozliatkach najskôr poputujú na divadelný festival VIRVAR v Košiciach, ale aj ZÁLA v Banskej Bystrici. Žiadne strachy- akonáhle sa vrátia, schovajú sa do programu, aby ste si ich mohli pozrieť aj vy, v našej vynovenej záhradke. Tú sme v období zatvorených divadiel doplnili ovocnými a okrasnými drevinami, ktoré nám láskavo darovalo záhradníctvo GARTEN-HIRNER z Lietavskej Lúčky.

V závere mesiaca zavítajú do divadla vzácni hostia. Lívia Balážová Mendéz Marín & Zebastián Méndez Marín zo zoskupenia Colectivo Priekopník Veverička, uskutočnia týždňový, pohybový workshop pre členky a členov umeleckého súboru. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Milé diváčky a diváci, konečne nastal čas, kedy sa k vám nebudeme prihovárať len cez pixely vašich displejov. Všetky podujatia v Bábkovom divadle Žilina pre vás starostlivo organizujeme s dodržiavaním platných a účinných hygienických opatrení. Jedným z nich je tiež nutnosť dodržiavať v hľadisku rozostupy, dôsledkom čoho je kapacita znížená na polovicu. Pripomíname tiež, že pri vstupe sa nepotrebujete preukázať negatívnym antigénovým testom. Počas pohybu v divadle vás však žiadame, aby ste mali nasadený respirátor. Ochránite tým seba i ostatných.

Tešíme sa na vašu návštevu,
tešíme sa, že budeme spolu- a naživo.

Matej Truban,
dramaturg BDŽ