Milí naši diváci,

prajeme Vám i Vašim najlepším a najkrajším ratolestiam v roku 2024 všetko dobré, šťastné a hravé. A prajeme si, aby ste prežili rok plný najlepších divadelných zážitkov práve s nami.

Nový rok privítame tradične snehom, piesňou o pávoch a láskou medzi Alžbetkou a Jakubom. Perinbaba poteší malých i veľkých od 6 rokov už 7. januára o 16:00 hod. A áno, príde aj Zubatá!

Ďalšia nedeľa bude patriť našej repertoárovej novinke – DoMysli. Zažijete tajné zákutia mysle osemročného chlapca Tomiho, plné svetiel, káblov a neobyčajných stvorení. Srdečne pozývame 14. januára o 14:00 a 16:00 hod. Inscenácia je určená pre zvedavcov od 8 rokov.

V druhej polovici januára, konkrétne 21. 1. a 28. 1. o 16:00 hod, Vás čaká H. Ch. Andersen a jeho Škaredé káčatko. Inscenácia, ktorá možno trochu zamrazí, pohladí na duši, ale hlavne rozosmeje všetky káčatká a labute od 4 rokov!

A ešte tri skvelé novinky na záver. Tá prvá je venovaná mládeži a dospelým. V stredu 17. januára o 19:00 hod. bude v BDŽ hosťovať fantastické Túlavé divadlo so svojím Žltým kanárikom. Tento jedinečný zážitok v podobe autorského kabaretného predstavenia plného humoru, zloženého z dialógov, skečov, piesní či stand – upov, si jednoducho nemôžete nechať ujsť!

Ďalšou novinkou je Sobotné divadlenie, ktoré sa bude v BDŽ konať každý mesiac a je určené pre všetkých malých divadelníkov od 5 rokov. Prvé divadlenie štartujeme 20. januára o 10:00 hod. A pozor, na tento divadelný workshop je potrebné sa registrovať! Kapacita je totiž limitovaná. Viac na www.bdz.sk.

Poslednou novinkou bude obnovená premiéra obľúbenej inscenácie Kata dcéra kata, v réžii Jakuba Nvotu, ktorá zaručene pošteklí bránice všetkým od 12 rokov už 26. januára o 19:00 hod! Vstupenky (nielen na túto premiéru) odporúčame zakúpiť si cez www.predpredaj.sk.

A ozaj, v januári počas dopoludňajších organizovaných predstavení potešíme aj niekoľko stoviek detí a ich pedagógov…

Tešíme sa na Vás!

Mgr. art. Petra Tvrdá, dramaturgička BDŽ