Milé diváčky, milí diváci,

po mrzkých mesiacoch zatvorených dverí je pre nás príprava programu stále malý sviatkom. Váš záujem o predstavenia nás napĺňa veľkou dávkou entuziazmu a zo živých stretnutí s vami sa zakaždým nesmierne tešíme. Zodpovedne a bezpečne hráme pre verejnosť a s radosťou dopĺňame stále nové a nové doobedné predstavenia pre školy i škôlky. Nuž, nechajte sa pozývať aj naďalej, v najkratšom mesiaci v roku pre vás oprašujeme staré klasiky, zajačiu epopeju, a aj čosi navyše.

Červená čiapočka sa začervená v našej červenej sále už v prvú februárovú nedeľu o 16.00. Predstavenie taktiež uvádzame v stredu, 9. februára o 18.00.

Tak ako v živote, aj v repertoári divadla je občas potrebné uvoľniť miesto novému. Na svoj zaslúžený, sladký spánok sa po štrnástich rokoch odoberá inscenácia Akčantyrok. Jej derniéra sa bude konať v nedeľu, 13. februára o 16.00.

Program dopĺňa Smelý Zajko, ten z papierovej krabice a tmavej pivnice. Útek pred Marcelou vám predvedie v obe nedele, 20. a 27. februára o 16.00.

V samom úvode mesiaca zároveň začíname pripravovať novú inscenáciu v réžii Mateja Trubana. Inscenácia s názvom Dejiny Európy poukazuje na dôležité míľniky vývoja európskych spoločností a pozýva divákov k všeobecnému záujmu o históriu, s cieľom spoznať ich vlastné hodnoty a ideály. Za možnosť realizovať tento projekt ďakujeme Fondu na podporu umenia.

V zmysle hygienických opatrení vám pred návštevou divadla skontrolujeme doklad o kompletnom očkovaní, prípadne doklad o prekonaní (OP) ochorenia covid-19. Deti do 12 rokov a 2 mesiacov majú umožnený vstup bez obmedzení. Počas návštevy divadla majte prosím nasadený respirátor.

Vstupenky na predstavenia rezervujte na webe predpredaj.sk, na mailovej adrese bdz@bdz.sk, alebo telefonicky, na čísle +42141 5620315.

Prajeme vám pokojné februárové dni s úsmevom, vidíme sa v bábkači!

Vaše BDŽ