Drahí rodičia, fantastický divadelný tábor Za oponou opäť klope na dvere!

Konkrétne už jeho 9. ročník, ktorý sa bude konať prvé tri júlové týždne: 3. – 7. júla (aj vrátane štátneho sviatku 5. júla), 10. – 14. júla a 17. – 21. júla 2023, kde inde, ako v priestoroch Bábkového divadla Žilina.

Opäť ho pre Vás chystá obľúbená nezisková organizácia Za oponou v spolupráci so žilinským bábkačom. Divadelný tábor Za oponou 2023 je spolufinancovaný mestom Žilina, za čo srdečne ďakujeme. A je určený pre všetkých malých hercov od 7 do 14 rokov, ktorí zbožňujú rozprávky a bábkové divadlo!

Účastníkov tábora čaká kopec skvelých tvorivých aktivít i prekvapení. Ako aj žilinskí bábkoherci, ktorí ich naučia, ako si vyrobiť bábku či dokonca jej vdýchnuť život! Okrem tajných divadelných chodieb, ktoré vedú do zákulisia, sa už teraz môžu tešiť na čarovnú divadelnú záhradu či naozajstné javisko, na ktorom sa každý piatok popoludní uskutoční slávnostná premiéra inscenácie, ktorú počas tábora vytvoria herci Bábkového divadla Žilina spolu s Vašimi deťmi.

Počet detí vo všetkých turnusoch je limitovaný, tak neváhajte príliš dlho – prihlasovanie otvárame 15. apríla 2023!

A ešte jedna dôležitá a potešujúca informácia na záver – účasť v tábore môžete deťom uhradiť cez príspevok na rekreáciu od zamestnávateľa, tzv. rekreačným poukazom

 

Bližšie informácie

Denný divadelný tábor Za oponou 2023 sa bude konať v troch turnusoch:

3. – 7. júla 2023 (tábor bude prebiehať aj v štátny sviatok 5. 7.),

10. – 14. júla 2023

a 17. – 21. júla 2023,

v čase od 7:30 hod. do 16:30 hod. v Bábkovom divadle Žilina, Kuzmányho 6, 011 37 Žilina.

Účastnícky poplatok je 179 € / 1 dieťa / 1 turnus

V cene je zahrnuté: 5 zážitkových dní strávených v priestoroch profesionálneho divadla, ako aj v čarovnej divadelnej záhrade (originálny a tvorivý pobyt na čerstvom vzduchu); odborné vedenie – profesionálni herci z Bábkového divadla Žilina; skúšanie na profesionálnom javisku; materiál na tvorivé aktivity, ako aj materiál na výrobu bábok, ktoré si po ukončení tábora vezmú deti domov; celodenná strava – desiata, obed v reštaurácii, olovrant; celodenný pitný režim i množstvo prekvapení a darčekov v podobe divadelných či kreatívnych potrieb.

Základný časovo – tematický plán pre všetky turnusy

  1. deň – zoznamovacie hry, tvorivé cvičenia, prehliadka priestorov divadla, ideová skúška, návrh bábky…
  2. deň – tvorivá práca v skupinách a na divadelných postavách, tvorba scenára, návšteva výstavy bábok…
  3. deň – výroba bábok, práca s bábkou, práca na javisku (javisková reč, javiskový pohyb)…
  4. deň – tvorba divadelnej inscenácie na javisku, výroba pozvánky, práca s mikrofónom…
  5. deň – výroba plagátu, skúšanie na javisku, divadelné líčenie, premiéra rozprávky…

Spôsob prihlásenia – Vaše ratolesti môžete prihlásiť od 15. apríla do 15. júna 2023 e-mailom na divadelnytaborzaoponou@gmail.com, v ktorom uvediete počet detí a konkrétny turnus (prípadne viacero). Na základe Vášho e-mailu Vám opätovne pošleme formulár – záväznú prihlášku. Po prijatí vyplnenej záväznej prihlášky Vám odošleme potvrdzujúci e-mail o akceptácii prihlášky spolu s číslom bankového účtu, na ktorý následne uhradíte účastnícky poplatok. Účastnícky poplatok musí byť uhradený taktiež najneskôr do 15. júna 2023.

Dôležité na záver – Prosíme pekne, vzhľadom na výrazný počet záujemcov nie je možné vopred rezervovať miesto pre účastníka. Účastník je do tábora prijatý na základe prijatia a akceptovania vyplnenej záväznej prihlášky.

V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím kontaktujte na spomínaný e-mail divadelnytaborzaoponou@gmail.com, prípadne telefonicky na tel. čísle 0905 343 982.

Tešíme sa na Vás a Vaše ratolesti!

 

Mgr. art. Petra Tvrdá, riaditeľka Za oponou n. o.