Milé diváčky a diváci,
tretí ročník Bábkača v záhrade sme obohatili o výtvarné workshopy s uznávanými výtvarníčkami! Obsah workshopov sa pestrosťou nelíši od programu, ktorý sme pre vás v divadelnej záhrade vytvorili; vytvoriť si budete môcť bábky, vlastné divadlá, kino, ale aj scénický kostým.
Nakoľko sa snažíme vytvoriť pre vás vhodné a príjemné pracovné prostredie, kapacita návštevníkov je obmedzená na 25 detí s doprovodom jedného dospelého. Workshopy sa budú konať dve hodiny pred predstavením, v príjemne chladnom foyer bábkača.
Vstupenky na workshop si prosím zakúpte na webe predpredaj.sk. Tešíme sa na vaše návštevy a prajeme vám krásne leto s bábkačom!

 

10. 7. o 14:00, foyer BDŽ

Katarína Caková (Katanari)
Putovná bábkarka, ilustrátorka a scénografka, po ukončení štúdia na VŠVU v Bratislave absolvovala pracovnú stáž v animačných štúdiách v Talinne a ročný študijný pobyt na Jáve. Spolupracuje na divadelných produkciách hlavne na Slovensku a v Česku, ale aj v Grécku, v Slovinsku a na Islande.

Prvé „Crankies“ vznikli v Európe koncom 18. storočia. Hovorilo sa im tiež pohyblivé panorámy a dnes by sme ich mohli nazvať ako malé papierové kiná. Spoločne s Katanari si vytvoríme vlastné svety, zrolované v čajovej krabičke.
Vek: 8+ s doprovodom
_________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie Guten tag, Herr Grimm (+6), ktoré v záhrade BDŽ odohrá divadlo SpozaVoza.

 

24. 7. o 14:00, foyer BDŽ

Michaela Zajačková
Výtvarníčka známa najmä ako scénografka. Spolupracuje s niekoľkými bábkovými kamennými, aj nezávislými divadlami na Slovensku. Pôsobí ako lektorka výtvarných dielní a učiteľka na výtvarnom odbore ZUŠ. Je autorkou ilustrácií v detských knihách.

Výtvarný workshop nadväzuje na predstavenie svojou témou. Tou je výroba vlastného kukátkového bábkového divadla z krabice. S Michaelou si spoločne dotvoríme kulisy i horizonty. Fantázii i tvorivosti sú dvere otvorené.
Vek: 6+ s doprovodom
__________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie Vlk na Mesiaci (+5), ktoré v záhrade BDŽ odohrá divadlo Houže.

 

7. 8. o 14:00, foyer BDŽ

Miriam Horňáková
Výtvarníčka, zaujímajúca sa o bábkové i autorské divadlo. Obľubuje street-art, ktorý miestami pretavuje do scénografií. Na konte má mnoho spoluprác so slovenskými i chorvátskymi profesionálnymi divadlami. Taktiež tvorí ako knižná ilustrátorka.

Workshop plný pohybu! Hýbať sa budú nielen nožnice, ale i postavičky, ktoré si s Miriam vyrobíme. Tvoriť sa bude z kartónu, ale i látok. A našim postavičkám sa budú hýbať nielen ruky a nohy, ale možno i hlavy! Spolu si naše plošné pohyblivé bábky nakĺbujeme a pripravíme na rozcvičku.
Vek: 6+ s doprovodom
_________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie O vlkovi, ktorý vypadol z knižky (4+), ktoré v záhrade BDŽ dohrá zoskupenie ODIVO.

 

21. 8. o 14:00, foyer BDŽ

Petra Lukovics
Výtvarníčka známa najmä ako ilustrátorka detských kníh, spolupracuje s časopisom Slniečko a s mnohými slovenskými i zahraničnými knižnými vydavateľstvami.

Aby sme sa na predstavenie správne naladili, pripravíme si spolu s ilustrátorkou Petrou bláznivé doplnky v štýle rozprávkového baroka. Parochne, veľké goliere, vejáre či iné dobové módne doplnky typické pre toto obdobie, si vyrobíme z rôzneho kreatívneho materiálu a sami sa tak staneme súčasťou predstavenia. Nepôjdeme predsa holí, ako ten cisár z rozprávky!
Vek: 6+ s doprovodom
________________________
o 16:00 vás pozývame na predstavenie Cisárove nové šaty (3+), ktoré v záhrade BDŽ odohrá Nové divadlo.