Milé diváčky, milí diváci,
s radosťou vám oznamujeme, že napriek zhoršujúcej sa pandemickej situácii ostávajú brány bábkača otvorené.
Októbrový program je pestrý a sme si istí, že v ňom nájdete aj vaše obľúbené tituly. V úvode mesiaca vás pozývame prežiť dobrodružstvá malého, Zvedavého sloníka. Jeho kroky navyše povedú aj popod Strečno a to konkrétne do SKD Martin, v ktorom bábkač raz do mesiaca odohrá predstavenia pre deti. Uprostred októbra vám o svojej strastiplnej ceste porozpráva Smelý zajko z tmavej police a papierovej krabice. Zverinec bude pokračovať v zmysle jesenného splínu: O tom, či má alebo nemá život zmysel vám zagága hus. Konkrétne tá naša, Trafená. Hľadaním svojho „ja“ zakončí október žabiak Filemon, skáčuci OzlomKŔŔK domov. Bábkač vycestuje do diaľok tak, ako jeho malí hrdinovia. Konkrétne s príbehom o Škaredom káčatku, ktorý uvidia diváčky a diváci v nádhernom Empírovom divadle v Hlohovci.
Keďže v divadle nezaháľame a vážime si možnosť pracovať spolu a naživo, po úspešnej premiére Zelenej krajiny prechádzame do ďalšieho inscenačného procesu. Tentokrát pre vás pripraví novú autorskú inscenáciu režisér Peter Palik.
V zmysle kultúrneho semaforu sa naďalej riadime odporúčanými opatreniami. V prípade červenej farby žilinského okresu bude pri vstupe do divadla nutné preukázať sa platným dokladom o kompletnom očkovaní. Deti do 12 rokov môžu navštíviť produkcie bez obmedzení. Tešíme sa na spoločné stretnutia s vami.

3. októbra o  16.00         Zvedavý sloník, Sála BDŽ
6. októbra o 18.00          Zvedavý sloník, Sála BDŽ
9. októbra o 16.00          Zvedavý sloník, zájazd, Národný dom, SKD Martin
10. októbra o 16.00        Zvedavý sloník, Sála BDŽ

16. októbra o 17.00        Škaredé káčatko, Sála Empírového divadla v Hlohovci

17. októbra o 16.00        Smelý Zajko, Sála BDŽ

24. októbra o 16.00        Trafená hus, Sála BD

31. októbra o 16.00        Filemon alebo OzlomKŔŔK domov, Sála BDŽ